آوریل 18, 2023

12 نکته در اجاره کولر گازی که باید در 1403 بدانیم !!!

12 نکته در اجاره کولر گازی که باید در 1403 بدانیم !!!

نکات مهم برای اجاره انواع کولرهای گازی از ساوانا

فصل ها تأثیر مهمی بر کارهایی که انجام خواهید داد می گذارند. به طور مثال، اگر قصد برگزاری یک رویداد داخلی در روزهای گرم سال را دارید و محیط مورد نظر فاقد کولر است می توانید نسبت به اجاره کولر اقدام کنید. برای نحوه اجاره انواع اجاره کولر گازی مانند اجاره کولر گازی ایستاده و مزایای آن تا آخر مطلب با ما همراه باشید.

 

خدمات اجاره کولر

با توجه به تغییرات فصول، کولر گازی یکی از لوازم ضروری در مراسم و مناسبت ها محسوب می شود. بدون نگرانی از گرمای آزاردهنده محیط با اجاره کولر می توانید محیطی خنک و دلپذیر را برای خود و دیگران فراهم نمایید. کولر گازی اجاره ای را در هر کجا که بخواهید قابل نصب است. با اجاره کولر گازی در برند و سایزهای مختلف می توانید هوایی مطبوع داشته باشید.
اگر قصد اجاره کولر را دارید با توجه به نوع فصل اجاره کولر گازی را به شما پیشنهاد می کنیم. خدمات اجاره کولرهایی مانند اجاره کولر گازی ایستاده ممکن است با توجه به اندازه و برند مورد نظر شما از نظر قیمت متفاوت باشد. همچنین نرخ اجاره ممکن است بسته به مکان مورد نظر تغییر کند.
شما می توانید به راحتی از شرکت ما یعنی ساوانا نسبت به اجاره کولر اقدام کنید که با توجه به تغییر فصل یکی از موارد ضروری است. ما مقرون به صرفه ترین قیمت را برای اجاره کولر گازی به شما پیشنهاد می کنیم. با اجاره انواع کولرها مانند اجاره کولر گازی ایستاده از تعریق میهمانان تان جلوگیری نمایید. بدین ترتیب میهمانان با چهره ای خندان بدون شکایت از گرما یا تعریق کردن، محل شما را ترک خواهند کرد. شما نیز از این بابت خوشحال خواهید شد.

 

هم اکنون با ما تماس بگیرید :

تماس با ما : 0912890347409197070826

دلیل انتخاب ما برای اجاره کولر

 • خدمات با کیفیت؛
 • عرضه محصولات ضد عفونی شده؛
 • اجاره مدل های با کیفیت و ایمن؛
 • تضمین بهترین نرخ اجاره؛
 • دارا بودن انواع مدل کولر متناسب با محیط شما؛
 • ارائه امکانات حمل و نقل؛
 • تحویل به موقع؛
 • داشتن کادری حرفه ای و با تجربه؛
 • ارائه مدل هایی که هیچ جا نمی توانید پیدا کنید

 

چگونه از کولر گازی استفاده کنیم؟

خرید و استفاده از کولر گازی در واقع آنقدرها هم که به نظر می رسد آسان نیست. شاید لازم باشد به جای خرید، برای تهیه مناسب ترین دستگاه برای مراسم خود اقدام به اجاره کولر نمایید. شما می توانید محبوب ترین و باکیفیت ترین انواع کولر گازی را برای مراسم و میهمانی های خود اجاره کنید. در ادامه نکاتی را در مورد نحوه استفاده از کولر گازی به شما ارائه دهیم.
اگر کولرهای گازی برای واحدهای داخلی و خارجی نگهداری و تمیز نشوند، هم مشکلات مالی و هم سلامتی ایجاد می کنند. اگر مراقبت های دوره ای را انجام ندهید، هوای ناسالمی که تنفس می کنید باعث بیماری هایی مانند سردرد مزمن، سینوزیت، ذات الریه، فلج صورت، التهاب چشم و التهاب مغز می شود. به همین دلیل توصیه می کنیم تعمیر و نگهداری کولر گازی خود را به تاخیر نیندازید. چنانچه نسبت به اجاره کولر های مختلف مانند اجاره کولر گازی ایستاده و اجاره کولر گازی اقدام کنید دیگر خیال تان از بابت سرویس آن راحت خواهد بود؛ چون از قبل توسط متخصصان شرکت سرویس شده اند.

 

مواردی که باید هنگام استفاده از کولر گازی در نظر بگیرید

 • اول از همه باید مطمئن شوید که کولر گازی شما کلاس A است. کولرهای گازی که در استفاده اشتباه کمترین آسیب را به شما وارد می کنند کولرهای کلاس A هستند.
 • همچنین می‌ توانید کولر گازی ‌های قدیمی را تعویض کنید.
 • با به دست آوردن اطلاعات فنی از استفاده بیش از حد کولر خودداری نمایید.
 • قبل از استفاده از دستگاه خود از ایمنی برق آن مطمئن شوید.
 • از تغییر شکل دادن سیم برق کولر خودداری کنید.
 • هیچ شیئی را روی کولر گازی قرار ندهید.
 • ورودی و خروجی هوا را مسدود نکنید و عملکرد کولر گازی خود را کاهش ندهید.
 • فیلترهای هوا را به طور مرتب تمیز کرده و جریان هوای بهداشتی را فراهم سازید.
 • از ورود اشعه خورشید به کولر گازی یا داخل اتاق جلوگیری کنید.
 • جریان منظم گاز کولر خود را بررسی نمایید.
 • اگر قرار است برای مدت طولانی از کولر گازی خود استفاده نکنید، برق آن را قطع کنید.
 • از وارد کردن اشیا به داخل دستگاه خودداری نمایید.
 • در مکان هایی که افراد مسن و نوزادان حضور دارند زیاد از کولر گازی استفاده نکنید.
 • مطمئن شوید که اتصال کابل درست انجام شده است.
 • کولر گازی را مستقیماً با آب تمیز نکنید. ممکن است باعث برق گرفتگی و آسیب به قطعات شوید.
 • سیم برق را به لوله گاز، لوله آب و یا سیم تلفن وصل نکنید.
 • در صورت استشمام بو از دستگاه، قطع کننده مدار را خاموش نمایید.
 • دمای اتاق را خیلی کم نکنید. دمای پایین باعث می شود که کولر گازی شما انرژی زیادی مصرف کند.
 • سعی نکنید خودتان دستگاه را مونتاژ یا تعمیر نمایید. چون ممکن است صدماتی ایجاد کنید.
 • فیلترهای کولر گازی را مرتب تمیز کنید.
 • دقت کنید که یونیت خارجی کولر گازی در مکانی نصب شده باشد که در معرض نور مستقیم خورشید نباشد و تحت تاثیر سرما قرار نگیرد.

اگر از کولر گازی خود مطابق با شرایط مندرج در دفترچه راهنما استفاده کنید و در صورت توجه به توصیه های تکنسین های خود، مدت زمان بیشتری از دستگاه خود استفاده خواهید کرد. شما باید دستگاه های مناسبی را برای کولرهای گازی که به خوبی نگهداری و بادوام هستند انتخاب کنید. اگر قصد اجاره کولر های مختلف مانند اجاره کولر گازی ایستاده و یا اجاره کولر گازی را دارید بهتر است از متخصصان ما کمک بگیرید.

نکاتی برای صرفه جویی در تهویه مطبوع

نکاتی برای صرفه جویی در تهویه مطبوع

یکی از موضوعاتی که اجاره کنندگان کولر گازی بیشتر در مورد آن کنجکاو هستند، نحوه صرفه جویی در قبوض است. اگرچه گفته می شود اجاره کولر گازی و نصب آن در جای مناسب معتبرترین راه برای صرفه جویی است؛ اما می توان با ترفندهایی که شاید فکرش را هم نمی کنید، بیشتر صرفه جویی نمایید. استفاده صحیح از کولرها و چیدمان محیط با توجه به کولر گازی نیز از عوامل کمک کننده است. در زیر به نکات مهمی برای صرفه جویی در مصرف برق اجاره کولر به خصوص اجاره کولر گازی می پردازیم.
قبل از هر چیز همانطور که در بالا اشاره کردیم، مطمئن شوید که کولر گازی در جای مناسبی نصب شده است.
موضوع مهم دیگر این است که اجاره کولر گازی متناسب با محیط انجام شود. کولرهایی که بزرگ تر و کوچک تر از حد لازم هستند ممکن است انرژی بیشتری مصرف کنند.
کنترل دما با ترموستات الکترونیکی با افزایش 30 درصدی راندمان باعث صرفه جویی می شود.
محیطی که از کولر گازی استفاده می شود باید به خوبی عایق بندی گردد؛ درها و پنجره ها بسته نگه داشته شوند.
اگر قصد ندارید برای مدت طولانی از کولر گازی خود استفاده کنید، باید کلید برق را خاموش نمایید.
هنگامی که کولر در حالت خنک کننده است، باید یونیت خارجی را با سایه بان به گونه ای ببندید که سایه داشته باشد و مانع جریان هوا نشود.
مراقب باشید زمانی که کولر گازی شما در حالت خنک کننده است از وسایل برقی دیگر استفاده نکنید. این دستگاه ها با انتشار گرما به محیط، انرژی مصرفی کولر گازی را افزایش می دهند.
فیلترهای کولر را در فواصل منظم تمیز نمایید تا از مسدود شدن جریان هوا جلوگیری کنید.
کولر گازی های خود را که بیش از ده سال سن دارند، تجدید کنید. سیستم های تهویه مطبوع قدیمی 40 درصد انرژی بیشتری نسبت به کولرهای جدید برای عملکرد خنک کنندگی یکسان مصرف می کنند.
در روزهای مرطوب که خیلی گرم نیستند، کولر گازی خود را در حالت رطوبت زدایی روشن کنید. اگر هوا سرد است، کولر گازی خود را خاموش نمایید.
در هنگام اجاره کولر گازی، محصولات با حالت برنامه ریزی را انتخاب کنید. کولر گازی خود را طوری برنامه ریزی نمایید که وقتی در محیط نیستید خاموش شود و زمانی که هستید روشن گردد.
ورودی و خروجی هوا را مسدود نکنید. تهویه مطبوع معیوب بودجه شما را متزلزل می کند.
با تعمیر و نگهداری باعث افزایش عملکرد می شوید.
از کولر گازی خود برای مواردی غیر از هدف مورد نظر خود استفاده نکنید؛ مثلاً برای گرم کردن و خنک کردن غذا.
ورودی و خروجی هوای یونیت داخلی کولر گازی شما نباید با پرده، مبلمان و غیره پوشانده شود. مراقب باشید آن را نبندید.
با تمیز کردن منظم فیلترهای هوا، هم از سلامت خود محافظت می کنید و هم خرابی ها را برطرف می سازید. این کار به شما امکان می دهد در پول خود صرفه جویی کنید.
در حالی که کولر گازی شما کار می کند، از ورود نور مستقیم خورشید به منطقه جلوگیری نمایید.
بگذارید کولر گازی به مدت 2 تا 3 ساعت در حالت فن کار کند تا رطوبت داخل آن تامین شود.
فیلترهای دستگاه خود را در فواصل زمانی مشخص شده در دفترچه راهنمای کاربر تمیز کنید.
جهت پره های عمودی و افقی کولر گازی را طوری تنظیم کنید که دمای اتاق و جریان هوا به طور یکنواخت توزیع شود.
تعمیر و نگهداری را بدون مشورت با خدمات مجاز خود انجام ندهید. اعمال ناخودآگاه می تواند هزینه های هنگفتی را به همراه داشته باشد.
برای جلوگیری از برق گرفتگی، حتما یک نشتی گیر یا یک قطع کننده مدار را در محل لوله کشی نصب کنید.
کولر گازی را در محلی که امکان نشتی گاز وجود دارد نصب نکنید. ممکن است باعث آتش سوزی شوید.
مطمئن شوید که کولر گازی را به منبع برق با ولتاژ و فرکانس استاندارد وصل می کنید.

 

 

توجه به فصل تابستان!

در تابستان برای خنک شدن بیشتر به کولر احتیاج داریم. با این حال، هنگام خنک شدن نباید به بودجه خود فشار بیاورید. اطمینان حاصل کنید که خنکی مورد نظر در طول زمان بدون تنظیم کولر گازی خود در دمای بسیار پایین به دست می آید. اگر به طور ناگهانی دما را کاهش دهید، مصرف برق شما افزایش می یابد. اگر در یک شهر مرطوب زندگی می کنید، با استفاده از سیستم تهویه مطبوع خود در حالت رطوبت زدایی در تابستان، در هزینه خود صرفه جویی نمایید. در روزهای آفتابی می توانید با جلوگیری از رسیدن اشعه های خورشید به محیط تهویه مطبوع از دستگاه خود محافظت کنید.
اگر به نکات بالا در اجاره کولر مانند اجاره کولر گازی و اجاره کولر گازی ایستاده توجه کنید نه تنها در هزینه کولر گازی خود صرفه جویی می کنید، بلکه با خیال راحت و آگاهانه از آن استفاده می نمایید.

اجاره کولر با توجه به فصل

به طور معمول بعد از فصل زمستان استفاده از انواع دستگاه تهویه هوا و اجاره کولر گازی و اجاره کولر گازی ایستاده در شهرهای با آب و هوای معتدل مانند تهران شروع می شود. این موضوع در مورد شهرهایی با آب و هوای بسیار سرد و یا بسیار گرم متفاوت است.

 

انواع اجاره کولر

اغلب برای برگزاری نمایشگاه ها، کنفرانس ها و یا مراسمات خاص اجاره کولر مناسب ترین راه برای تهویه هوای مطبوع محیط خواهد بود. چون در بسیاری از محیط ها در صورت عدم اجاره کولر گازی برگزاری مراسمات غیر ممکن خواهد بود.
از انواع مختلف اجاره کولر می توان به اجاره کولر گازی، اجاره کولر گازی ایستاده، اجاره کولر گازی تک فاز، اجاره کولر گازی سه فاز، اجاره کولر گازی پرتابل و اجاره کولر آبی اشاره کرد که هر کدام مزایای خاص خود را به همراه دارند.
نا گفته نماند یکی از عوامل موثر در کارایی اجاره کولر گازی همانا تزریق گاز متناسب با کارکرد کولر گازی است و در صورت عدم وجود گاز در اجاره کولر گازی هوام گرم به جای هوای خنک از اجاره کولر گازی بیرون خواهد شد. این موضوعی است که در هنگام اجاره کولر باید به آن توجه کنید.

برای اجاره انواع کولر از ساوانا همین الان با ما تماس بگیرید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest